תערוכת יחיד של שאול רז בבית יד לבנים בפתח תקווה.

 תערוכת ציור

לכידה

תערוכה

 

מדברי הביקורת

"הישגים מרשימים בציורים גיאומטריים טהורים, בסרגלים ובמחוגות, טעונים חישובים טכניים־מתימטיים ואנליזה מסובכת של דירוג צבעים לשם יצירת אשליות של עומק ותעתועי־אופ, ההופכים אצל רז לביטוי מופשטני-סמלי של רעיונות מיסטיים, דראמטיים ואקספרסיוניסטיים״.

צלילה אורגד, ״על המשמר״, 24.9.71

״סטודיות אבסטרקטיות בצורה ובצבע. לפעמים הן בעיקר סטודיות של צבע המזכירות אולי את דלוני.

״שביל הזהב״ הוא אחד המעניינים בניסיונות ה״אופ״ של רז. בקומפוזיציות "אופ" אחרות, כגון: ״גזילת הרקיע״ וכגון: ״סימולטאניות״, הוא מתגלה כתלמידו השקדן של וכסלר״.

רחל אמל, ״מעריב׳" 1.10.71

״מאחורי הקווים הנאים והרגועים מסתתר עולם עמוק מלא חוויות והגות. שאול רז מחפש את השילוב בין הצורה האמנותית והמתחולל בנפשו, הדים עמוקים מהקרב האחרון בגוש עציון, רעיונות מתורת ה׳׳קבלה״, בעיות ״אור״ ו״חלל״, צבע וקומפוזיציה, משתלבות בחוויות אישיות מהעבר הרחוק וחיי יוס־יום״.

ברוך אורן, "אומר" 1.10.71

״הבעיה איך למזג את הצורה, שעיקרה דייקנות אסתטית מפליאה, עם התוכן שכל-כולו סערת-נפש אדירה, מעסיקה מאוד את שאול רז. הצייר מתייחס בקוו ובצבע לתקופתו, לסביבתו ולעצמו.

אמן מאמין, סבור שאול רז, הוא זה, שאמונתו באה לביטוי בכל שורה שהוא כותב או בכל קוו שהוא מצייר״.

א. ב. ידור, "פנים אל פנים" 19.9.71

״אחת היצירות המרכזיות והמרשימות בתערוכה זו, היא התמונה ״זכר – היום בו נפל גוש עציון״. תערוכתו היא בעלת רמה ואוהבי הציור הטוב ימצאו בה ענין רב״.

ברוך אורן, ״אומר" 10.4.73

״אלה אשר באו לראות את התערוכה, היו שוב נפעמים נוכח כוח היצירה של האמן המודרני, שהוא עם זאת איש האמונה. כמעט בכל תמונה תופס מקום נכבד — האור. צדק אותו מבקר, שאמר עם צאתו מן התערוכה: ״האור נוטף ממכחולו של הצייר״.

עודד גור, "פנים אל פנים" 6.7.73

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s