מכתב להדסה – י' סיון מוצאי שבת תש"ד

ב"ה י' סיוון מוצאי שבועות תש"ד                               רעיה יקרה!

[…] יסדרו לי את החופשה בשבוע הבא. עד אז התחזקי בלבדך! עוד, יקרה, אני מלמדך, יש לראות בפגישות אחרים את פגישת כל אלה שנפרדים, זה אות מההמונים ששרויים במצב הזה, אשרי הנפגש, אבל האם אין בפגישה משהו מהפרידה חוזרת ונוקבת?

[…] כה הפלאת בניתוחך את ההצגה "טוביה החולב", משהו מהשילומים היה לי היום בו קראתי את שני מכתביך העבים והמלאים תוכן, צדקת יקרה בשאלתך: עד מתי? גם אנו שואלים זאת, ויש לשאלתנו מובנים רבים, רק דרכה של ההיסטוריה להובילנו עד מפתן התימהון וללמד שאולי ואין לגמרי להתבייש לעמוד כילדים ולשאול, ויש באמת הרבה יותר לשאול מהנשאל, אבל בטוביה ישנה גם האמונה התמימה, כוח החיים, הכישרון לגשר על קטסטרופות ותהפוכות, כוח הגלום היה בבית הזה שאבד לנו, כוח שחסר היה לפעמים לפיתוח חיובי, אבל ביום אחד אבד הדרו. בנות טוביה בנות תמימות הן, אלא שאינן נמצאות מחוץ למעגל הגורלי העברי, גם כיום יש לראות את ההשתמדות כענף יבש, כסטייה, אבל יש בכל זאת ביובש הזה רמזי איתנות וכוח קיום. תועות אמנם בנותיו, אבל חוזרות, יש הרבה הרבה מאוד ביצירה הזאת היפה, וכעת מה נגיד, כשהרבה יותר מטוביה אחד ומטוביה הזה אבד לנו.

החג עבר באווירה מרוממת באמת, "החברה" סידרו יפה את בית הכנסת, אם גם בטעם נוצרי במקצת, וגם תפילה יפה ומסיבת חג התקיימו, והיום נראה לי הכול בלה, כפעמונים משותקים נראו לי העלים היבשים, כעלים בלים, כסימן אלם המרחף בעולמנו, אין מנוס מההתלבטות הנוקבת – המותרת השמחה?

[…] כמות שאת אינך מוצאת אפשרות לפנות ואין לך כוח, כך גם אני אדום ואסבול, לא נכון שכבר עת הסיכום הגיעה, וכאילו שאת מרגישה את חובתך לגמול לי טוב, עוד רבות הדרך מובילה בכיוון זה הגורלי שאי אפשר בו להשלות ולשבוע עדנים.

היי מאושרת, גם אני מתחזק ממך מהבנתך ורצונך לעזור. […] שלך. שאול

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s